ШКОЛА УКРАЇНОЗНАВСТВА
ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Українського Православного
Собору св. Володимира

м. Парма, Огайо
TARAS SHEVCHENKO SCHOOL
OF UKRAINIAN STUDIES

of St. Vladimir's Ukrainian
Orthodox Cathedral

Parma, Ohio
"...І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..." – Т. Шевченко
Наше фото
TSSUS 2007-2008
Закриття школи
До уваги батьків та учнів! Щодо закриття Школи українознавства ім. Т. Шевченка за несприятливої погоди у день навчання, просимо стежити за оголошеннями на шкільному вебсайті, періодично перевіряти повідомлення електронної пошти та дивитися на телебаченні чи слухати на радіо повідомлення Системи закриття шкіл iAlert (WKYC Channel 3 Cleveland/Akron or wkyc.com):

Охочі можуть безплатно підписатися на текстові повідомлення про закриття школи на мобільний телефон чи електронну пошту, обравши "T.Shevchenko Sch of Ukrainian Studies" у переліку шкіл Cuyahoga County Schools.
Google Apps
Google Apps - веб-застосування для комунікації і співпраці в домені shevchenkoschool.org (тільки для працівників школи ім. Т. Шевченка)
Шкільний календар
ОГОЛОШЕННЯ
Український історичний календар
Учора
25 лютого
1738 - Загинув у бою з татарами Григорій Граб'янка - український козацький літописець.
1871 - Народилася видатна українська поетеса Леся Українка (Лариса Косач-Квітка).
1886 - Народився Георгій Нарбут - видатний український графік.
1943 - Помер Юхим Омелянович-Конашевич, нащадок гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, військовий діяч української армії. За Гетьманату був генеральним бунчужним у свиті П.Скоропадського, опікувався військовими формуваннями відродженого українського козацтва. Народився у 1865 р.
1954 - Помер Юрій Яновський - видатний український письменник.
1964 - Помер світової слави скульптор Олександер Архипенко.
Сьогодні
26 лютого
26.2-6-3.1878 - У Львові відбувся судовий процес над групою відомих галицьких громадських діячів (у тому числі І. Франком, М. Павликом, О. Терлецьким), які звинувачувалися в революційній діяльності.
1913 - Народилася Дарія Ребет (Цісик), українська політична і громадська діячка, публіцист. Активна діячка українського національно-визвольного руху. Член першої президії Української Головної Визвольної Ради. У післявоєнний період активна діячка міжнародного жіночого руху. Член керівних органів Світової федерації українських жіночих організацій. Автор низки статей, присвячених ідеології ОУН та історії повстанського визвольного руху. Померла у Мюнхені 5 січня 1992 р.
Завтра
27 лютого
1492 - Києву надано статус самоурядування - маґдебурське право.
1664 - Поляки розстріляли біля Новгороду-Сіверського полковника Івана Богуна.
1772 - Помер у ревельській в'язниці-фортеці український митрополит Арсеній Мацієвич - захисник прав Української Православної Церкви.
 
Вшанування пам'ті жертв Голодомору

Вшануй свою Велику
ненароджену Вкраїну

Запали свічу у вікні

24 листопада
Вогник пам'яті у твоєму вікні!

Наша кнопка
Taras Shevchenko School of Ukrainian Studies, Parma, Ohio
Код кнопки
Нашим прихильникам
Щиро дякуємо всім, хто безкорисливо підтримує й самовіддано допомагає Школі українознавства ім. Тараса Шевченка! Дивитися повний список жертводавців
Газета «Шкільні Вісті»
Підписка на список розсилки News
Ви можете підписатися на наш список розсилки новин, увівши нижче адресу Вашої електронної пошти:
Cluster Maps
Лічилка
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Павло Скоропадський (1873-1945)
Павло Скоропадський
Павло Скоропадський

Павло Петрович Скоропадський (15 травня 1873 - 26 квітня 1945) — політичний і військовий діяч, гетьман Української Держави у 1918 р. (29. 4 1918 — 14. 12. 1918). З кінця 1918 р. на еміграції у Швейцарії та Німеччині, де очолив гетьманський рух, навколо якого групувалися різні консервативно-монархічні течії, політичні і громадські організації та діячі.

Павло Скоропадський є нащадком Василя Скоропадського, брата гетьмана Івана Скоропадського, син Петра (див. Скоропадські) і Марії Андріївни Миклашевської (див. Миклашевські). Народився у Вісбадені, дитячі роки провів у маєтку батька в Тростянці на Прилуччині, вчився в Стародубській гімназії й закінчив Пажеський Корпус у Петербурзі. Військову службу почав у Кавалерґардському полку, учасник російсько-японської війни (1904 — 05), з 1905 фліґельадьютант, з 1906 — полковник, з 1912 — генерал-майор царського почту й командир ляйбґвардії кінного полку. Під час першої світової війни командував 1 бриґадою 1 ґвардійської кавалерійської дивізії, згодом 5 кавалерійською і 1 ґвардійською кавалерійською дивізією, а в кінці — 34 армійським корпусом у ранзі генерал-лейтенанта. Скоропадський відзначився у боях з німцями під Каушеном і Трисвятами.

Павло Скоропадський
Павло Скоропадський
Після березневої революції 1917, у порозумінні з Генеральним Секретаріятом Укр. Центр. Ради, С. українізував 34 корпус, який був перейменований на 1 Український корпус. Ця дисциплінована одиниця (30 000 вояків) контролювала у жовтні-листопаді 1917 залізничний район Вапнярка — Жмеринка — Козятин — Шепетівка, не допускаючи збільшовизовані частини південно-захахідного і румунських фронтів плюндрувати Україну й сіяти безлад. Скоропадський користувався популярністю серед військовиків і на з'їзді Українського Вільного Козацтва (18. 10. 1917) був обраний його почесним військовим отаманом. Але неприхильне наставлення Української Центральної Ради до реґулярного війська, а до особи Скоропадського зокрема, змусило його в кінці 1917 відмовитися від командування 1 корпусом, який згодом був демобілізований.

Опинившися в опозиції до Української Центральної Ради й її соціальної політики, особливо аґрарної реформи, Скоропадський організував Українську Народну Громаду, зформовану з військовиків і землевласників, яка з березня 1918 готувала переворот. Ця організація здобула підтримку Української Демократично-Хліборобської Партії і Союзу Земельних Власників, a також німецької військової влади, незадоволеної соціально-економічною політикою Центральної Ради. На нараді (24. 4. 1918) з генералом В. Ґренером, фактичним керівником німецького війська на Україні, за підтримку німців у перевороті Скоропадський взяв на себе низку зобов'язань політичного і економічного характеру, які тяжіли на майбутній політиці гетьманського уряду.

Молитва на Софійському майдані у Києві в день проголошення 
           Павла Скоропадського гетьманом України 28 квітня 1918р.
Молитва на Софійському майдані у Києві в день проголошення Павла Скоропадського гетьманом України 28 квітня 1918р.

Державний переворот і проголошення Скоропадського гетьманом Української Держави відбулися 29 квітня 1918 на хліборобському конґресі, скликаному Союзом Земельних Власників. Створений Скоропадським Гетьманський Уряд під головуванням Федіра Лизогуба провадив політику, узгіднену з німцями, захищаючи інтереси консервативно-власницьких верств (поміщиків, великих промисловців і фінансистів); це й участь в уряді російських кадетів та згодом (у кабінеті Сергія Гербеля) російських монархістів з антиукраїнським наставленням (Київ став осередком російських діячів і російських офіцерських організацій) насторожували до нього українську нац. демократію, яка відмовлялася брати участь у гетьманському уряді й 5 серпня 1918 р. оформилася в опозиційний Український Національно-Державний (згодом Український Національний) Союз.

Діяльність локальної адміністрації, керованої здебільша місц. дідичами й колишніми російськими урядовцями, карні експедиції, організовані ними за допомогою нім.-австр. війська та ін. реакційно-реставраторські акції викликали велике невдоволення й опір з боку сел. мас, з чого скористалися ліві елементи (сер. ін. більшовики). Почалися страйки (зокрема, залізничників), саботажі (вибухи й пожежі в Києві, Одесі тощо), атентати (вбивство фельдмаршала Г. Айхгорна) тощо, що спричинило репресії з боку гетьманського уряду й німецько-австрійської військової влади.

Збройні сили України доби Гетьманату

Збройні сили України доби Гетьманату

15. Генерал піхоти. Серпень 1918 р.
16. Козак 2-го полку Сердюцької дивізії. Серпень 1918 р.
17. Старшина 3-го полку Сердюцької дивізії, зимова уніформа. Серпень 1918 р.
18. Кіннотчик 1-ї Козацько-стрілецької (Сірожупанної) дивізії. Червень 1918 р.
19. Козак піхоти. Серпень 1918 р.
20. Старшина, приділений по кінноті. Серпень 1918 р.
21. Старшина флоту. Липень 1918 р.

Не зважаючи на ці несприятливі обставини, уряд Скоропадського мав чималі досягнення в царині зовнішньої й внутрішньої політики. Українська Держава провадила нормальні дипломатичні зносини з Центральними й рядом нейтральних держав, устійнила свої політичні та економічні відносини з Кримом, Доном, Кубанню тощо, здобула визнання й підписання перемир'я з Радянською Росією (12. 6. 1918).

Були упорядковані фінанси, налагоджено адміністрацію, центральне й місцеве судівництво; засновано державні університети в Києві й Кам'янці Подільському, розбудовано українське середнє й початкове шкільництво, утворено Укр. АН у Києві (14. 11. 1918). Український Національний Музей. Український Національній Архів, Українську Національну Бібліотеку, Державний Драматичний Театр, тощо.

У вересні 1918, після подорожі Скоропадського до Німеччини й успішних переговорів з цісарем Вільгельмом II та його урядом, Україна здобула більшу свободу дій у своїй зовнішній політиці, зокрема згоду німців на розбудову реґулярної української армії.

Намагання Скоропадського злагіднити опір української опозиції запевненням «незалежности Української Держави» (29. 10. 1918) не увінчалися успіхом, а спроба переорієнтуватися на Антанту допровадила 14. 11. 1918 до проголошення Скоропадським федерації з майбутньою Росією і прискорила протигетьманське повстання, яке закінчилося перемогою Директорії УНР; 14. 12. 1918 С. зрікся влади й виїхав за кордон — до Швейцарії, а потім до Німеччини.

Перебуваючи на еміґрації (до поч. 1945 у Ванззее б. Берліну), С. очолив Гетьманський рух, навколо якого групувалися різні консервативно-монархічні течії, політ. і гром. організації та діячі (В. Липинський, Д. Дорошенко та ін.). Завдяки заходам Скоропадського утворено Український Науковий Інститут у Берліні (1926 — 45).

Під кінець війни Скоропадський, важко поранений під час бомбардування станції Пляттлінґ (Баварія), помер і був похований у с. Меттен (зголом його домовину перевезено до Вісбадену). Скоропадський одружився 1897 з Олександрою Дурново (дочкою рос. ген. Петра Дурново і його дружини Марії, уродженої кн. Кочубей), з якою мав 6 дітей: серед них Марію, по чоловікові графиню Монтрезор (1898 — 1959), Єлисавету, по чоловікові Кужим (1899 — 1975; див.), Данила (1904 — 57; див.), Олену, по чоловікові Отт (* 1919). }

Календар шкільних подій (2018-02-26)
Минулого місяця
Січень
Понеділок, 1Новий рік.
Субота, 20 — Навчальний день. Збори вчителів.
Субота, 27 — Навчальний день.
Цього місяця
Лютий
Субота, 3 — Навчальний день. Збори вчителів.
Субота, 10 — Навчальний день.
Субота, 17 — Навчальний день. Закінчення другого триместра. Триместрові іспити.
Субота, 24 — Навчальний день.
Наступного місяця
Березень
Субота, 3 — Навчальний день. Збори вчителів.
Субота, 10 — Навчальний день . Шевченківське свято (скасовано).
Субота, 17 — Навчальний день.
Субота, 24 Навчальний день.
Flag of UkraineFlag of the USAFlag of Ohio, USA